Parlamentné voľby 2016 klopú na dvere

Autor: Zuzana Magová | 24.2.2016 o 20:35 | Karma článku: 4,60 | Prečítané:  507x

Podľa štatistík z verejne dostupných zdrojov sa posledných parlamentných volieb 2012 zúčastnilo len chabých 59,11% všetkých voličov, z čoho platne odvolilo len 58,14%. Prečo? Veď nedať svoj hlas znamená vzdať sa ho.

Áno, posledné parlamentné voľby, teda voľby do Národnej rady SR za rok 2012 boli účasťou naozaj veľmi slabé. Voliť sa rozhodla len polovica obyvateľstva. Neverím, že po voľbách sa niečo zmení, že sa budeme mať lepšie, že sa vylepšia zákony a my už nebudeme toľko znechutení z tejto situácie na Slovensku. Čítam mnoho negatívnych odoziev, že voliť je aj tak mrhanie časom. S touto myšlienkou napol súhlasím. Tiež neverím rečiam poslancov, ktorí sa nás snažia zaujať svojimi programami a plagátmi. Avšak neísť voliť znamená znova dať svoj hlas presne tým, ktorých roky volia tí istí voliči bez toho, že by nastala aspoň aká- taká zmena. Myslím si, že dať šancu aj pomerne neznámym stranám, novým ľuďom, ktorí toho nespravia  veľmi veľa je stále lepšie, ako nechať všetko tak, ako to je. Mladí ľudia by sa na to nemali vykašľať  a mávnuť rukou len preto, že sú znechutení z dnešného systému korupcie a rozkrádania.

Strany, ktoré dostávajú slabé percentá nemajú možnosť sa prejaviť. Nechcem povedať, že im všetko verím, ale každá zmena je aspoň zmena. Možno zmena k horšiemu, možno zmena k lepšiemu, ale ide o to, že sme sa o to aspoň snažili. Myslím si, že každý mladý človek má možnosť veci meniť. Ak budeme aj naďalej ignorovať možnosť voľby, nečudujme sa, že sa tu nič nemení a nenadávajme, že sa tu máme zle. Tým, že sa vzdávame svojich hlasov, lebo sa volieb ani nezúčastníme, dávame automaticky svoj hlas nemenným stranám, ktoré sa už roky snažia zničiť náš štát. Uvedomme si,že väčšinu voličov tvoria starší ľudia, ktorí stále veria slovám svojim obľúbeným patriarchom a vodcom, ktorí ich huckajú zvýšením dôchodkov. Starší ľudia sa boja zmien. Vyhovuje im nemennosť, boja sa zmien, pretože majú často pomýlené predstavy o tom, ako to funguje v našom štáte. Ale nechcem sa vyhovárať len na nich. Podľa mňa je veľmi dôležité ísť voliť a prejaviť svoj názor, keď máme tú možnosť. Ktovie, možno budeme mať šťastie a aj malá zmena vo výbere prinesie akú takú nádej na trochu lepšiu budúcnosť pre naše budúce generácie. Možno. A možno nie, ale aj tak nemáme čo stratiť. Čo stratíme tým, že budeme voliť strany s malým počtom percent, ale ktorých členovia sa nám možno pozdávajú? Čo stratíme tým, že si zaškrtneme tých, čo bývajú často až na konci dlhého zoznamu? Päť minút svojho drahocenného času? Nič sa tým nezmení. Nemáme naozaj čo stratiť. Možno v tom lepšom prípade len niečo získať. Preto choďte 5. marca voliť a rozhodnite sa podľa svojej vôle. Zmeňme to, čo už je zapadané prachom. Ide o našu generáciu a nie o tú z časov minulých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?